• NBA Yönetimi, Sezonun Devamı İçin 22 Takımlı Formatı Oylayacak

    NBA yönetimi, takım sahipleri ile birlikte 2019-20 sezonunun nasıl bir takvimle devam edeceği konusunda bir oylama yapacak.

    ESPN’in haberine göre sezona 22 takımlı bir formatla devam edilmesine müteakkip play-off’ların başlaması üzerine NBA yönetimi ve takım sahipleri bir oylama gerçekleştirecekler. 2019-20 sezonunun 31 Temmuz’da başlaması ve gerekirse NBA Final Serisi 7. maçının 12 Ekim 2020 tarihinde oynanması üzerine bir takvim belirlenmiş durumda.

    Elbette sezona 22 takımla devam edilmesi durumunda, play-off’da ilk turun alıştığımızın dışında bir formatla oynanacağını söyleyebiliriz. 22 takımlı formatta normalde sekizer takımla oynanan doğu ve batı play-off’larında daha fazla takım yer alacak. Sezon askıya alındığı dönemde play-off şansı bulunan ancak potada yer almayan 6 takıma da böylelikle şans tanınmış olacak. Tabi bu formatı lig hissedarlarının onaylaması gerekiyor öncelikle.

    Daha önce de iletildiği üzere NBA yönetimi seyahatleri sağlık açısından riskli gördüğü için maçların tek bir konumda oynanmasını planlıyor. Sezonun devam etmesi durumunda oyuncular, aileleri, koçlar ve takım çalışanlarının Orlando’da bulunan Walt Disney World tesislerinde toplanması planlanıyor.

No comments yet.

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
TOP