• Panathinaikos ile Foster Anlaşmak Üzere

    Yeni sezonda koç Vovoras liderliğinde kadrosunda değişiklikler yapmaya hazırlanan Panathinaikos‘un guard rotasyonu için transfer etmek istediği isimlerden biri de Marcus Foster.

    Yeşiller ile Birleşik Amerikalı oyuncu arasındaki görüşmeler iyi gidiyor ve yakın zamanda anlaşma sağlanabilir.

    Hapoel Holon ile iyi bir sezon geçiren 1.90 metre boyunda olan 24 yaşındaki Foster Şampiyonlar Ligi’nde 14 maçta 17.8 sayı, %35.4 3sayı, 2.9 ribaund, 3.8 asist, 1.1 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti. 

    Güçlü fiziği, deliciliği ve skorer kimliği ile iki guard pozisyonunda da görev alabilen Foster bir oyun kurucudan daha çok bir bitirici, yani Rice’ın ya da Pappas’ın alternatifi olabilir. Aslında Euroleague sahnesi için biraz erken, özellikle yumuşak diyebileceğimiz Şampiyonlar Ligi ve İsrail Ligi’ndeki tecrübesinin ardından Eurolaeague sertliğinde zorlanabileceğini düşünüyorum. İşin savunma tarafında daha çok efor sarfedip kendisini geliştirmesi gerekiyor.

No comments yet.

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
TOP